Eğitim Öğretim
Okullar Anadolu Lisesi Eğitim Öğretim
 
Özel Yavuz Lisesinde tüm çalışmalar eğitim anlayışımızın üç temel ilkesi olarak belirlediğimiz bilgi-disiplin-eğitsel etkinlikler üzerine kuruludur. Özel Yavuz Lisesinde hedefimiz  öğrencilerimizi  bir üst öğrenim basamağına ve hayata hazırlamaktır.
  • Öğrencilerimiz aldıkları akademik  eğitim ile bir üst öğrenime hazırlanırlar.
  • Ders öğretmenleri öğrencilerini bir üst sınıfa ve ÖSS’ye hazırlayacak çalışmaları Bölüm başkanlarının denetiminde sürdürürler.
  • İngilizce dersleri öğrencilerin dil seviyelerine göre hazırlanmış sınıflarda yapılır.
  • Disiplin anlayışımızın temelini öğrencilerimizin iç disiplinlerini geliştirmekle oluşturur.
  • Öğrenciler davranışlarının sonuçlarını yaşamalı, bu yolla hayata hazırlanmalıdır. Kılık-kıyafet kurallarının titizlikle uygulanmasında tek amacımız; nerede nasıl giyineceğini,nasıl davranacağını bilen,sosyal yaşamda her ortama kolaylıkla  uyum sağlayabilen bireyler yetiştirmektir.
  • Yaşadığımız toplumda  saygın bir yer edinmek, söz sahibi olmak, yalnızca bilgi sahibi olmakla  sağlanamadığından, öğrencilerimiz akademik eğitim kadar önem verdiğimiz kültürel-sosyal etkinlikler içinde  mutlaka yer alarak kendilerini her alanda geliştirme imkanını bulmalıdırlar.
  • Hepimiz çocuklarımıza kendilerini farklı alanlarda yetiştirmeleri gerektiğini, yabancı dil öğrenerek zenginleşeceklerini,sanatla ilgilenerek,sosyal etkinliklere katılarak yeni görüşler kazanacaklarını göstermeliyiz.
  • Bu amaçla dört yıllık lise eğitimi içine yerleştirdiğimiz bazı uygulamalarla öğrencilerimizi daha sonra ihtiyaç duyacaklarını düşündüğümüz bazı alanlarda güçlendirmek istiyoruz.Hepimizin ortak hedefi gençlerimizin mutlu ve başarılı kişiler olarak toplumda yer almalarıdır.Kendini tanıyan,doğru hedefler koyan,çalıştığı alanda başarılı olma yolunda kararlı adımlarla ilerleyen gençlerimizin sosyal yaşamda hak ettikleri yere ulaşmaları için   bize düşen onlara kendilerini değişik alanlarda deneme imkanları yaratmak,hangi alanlarda yetişmeleri gerektiğini göstermektir.

Yabancı dil eğitimi, ÖSS başarısı ve kariyer planlama lisemizden mezun olacak gençler için hedef olarak gördüğümüz  üç önemli adımdır.

 

  Yavuz Kurumsal
   
   
   
   
   
  Akademik Yaşam
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Kampüs
   
   
   
   
   
   
   
   
  Destek Hizmetler
   
   
   
   
   
   
   
  Mezun
   
 
 
 
 
Amaç
Etkinlikler
Dokümanlar
Mesleki Rehberlik
YKS ve LGS
SBS
Anne & Baba
Öğrenci No.
Şifre
 
Robotics Team
Yıldız Erkekler Basketbol Takımı
Küçük Erkekler Basketbol Takımı
Genç Erkekler Basketbol Takımı
 

Ajanda 2023
Tarih Konu(lar)
6.12. (0) Boş..
7.12. (0) Boş..
8.12. (0) Boş..
9.12. (0) Boş..
10.12 (0) Boş..
11.12 (0) Boş..
12.12 (0) Boş..