SBS
SBS
 
SBS SİSTEMİMİZ
Öğrencilerimiz, akademik çalışmalar, ölçme–değerlendirme merkezimizin istatistikî değerlendirmeleriyle ve rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleriyle zenginleştirilmiş öğretim programlarımız çerçevesinde, SBS sürecine yönelik olarak desteklenmektedirler.
MEB, SBS (Seviye Belirleme Sınavı) adı ile sistem değişikliğine gitti. 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerimiz SBS’ye, ilköğretim sonrası özellikle Yavuz Kolej bünyesinde liselerimize kayıt esnasında bursluluk fırsatından yararlanmak ve aynı zamanda hem ilköğretimden mezun olurken hem de sınıf düzeyindeki akademik kazanımlarını çek-up etmek amacıyla hazırlanmaktadırlar.
Okulumuzda yapılan SBS hazırlık çalışmaları bir anlamda ÖSS’ye sağlam bir alt yapı oluşturma hedefini kapsamaktadır.
Bu çerçevede okulumuzda;
*   Ek ders uygulamalarıyla pekiştirilmiş öğrenmeler sağlanmaktadır.
*   SBS havasını yaşatan, SBS deneme sınavları uygulanmakta ve analizleri yapılmaktadır.
*   Her ders ve her konu çerçevesinde yaprak testler ve çözümleriyle zenginleştirilmiş öğrenme ortamı sunulmaktadır.
*   Rehberlik servisimiz “Verimli Ders Çalışma ve Dinlenme”, "Sınav Sistemi", “Çoktan Seçmeli Sınavlara Yatkınlık”, "Sınav Kaygısı" ve "Motivasyon" konularında bireysel ve grup çalışmaları gerçekleştirmektedir.
*   Öğrencilerimiz öğretmenlerimiz ve velilerimiz, sınav sistemi ve değişiklikleri konusunda sürekli bilgilendirilmektedir.
Etüt Çalışmaları:
Öğrencilerimizin öğrendiklerini değerlendirme, analiz yapabilme becerilerini geliştirmeye yönelik hafta içi ve hafta sonu etüt çalışmaları yapılmaktadır.
Kurs Çalışmaları:
Hafta sonu cumartesi günü 6., 7. ve 8. sınıflara Fen Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Türkçe ve İngilizce derslerinden kurs çalışmaları yapılmaktadır. Buna ek olarak konu tekrarı yapılmaktadır.
Birebir Etüt Çalışmaları:
Öğrencilerimizle birebir ilgileniyoruz. Kavramada zorlandıkları konularda öğrencilerimize birebir imkânı sunuyoruz. 6.- 7. ve 8. sınıf ile lise düzeyindeki öğrencilerimizden “Rehberlik Servisi” ve “Ölçme – Değerlendirme Birimi’nin” tespit ettiği ve herhangi bir konudan birebir talebinde bulunan öğrencilerimizi birebir salonumuzda birebir programına alınır.
Aile Danışmanlığı:
Çocuklarımızın daha mutlu bir aile ortamına kavuşmalarında rehberlik ve psikolojik danışma servisimiz ailelerimize destek vermektedir. Anne-babalar, sınavlara hazırlık sürecindeki çocuklarına nasıl destek olabilecekleri konusunda bilinçlendirilmektedir. Bunun yanı sıra kişisel gelişim seminerleri düzenlenmektedir.
  Yavuz Kurumsal
   
   
   
   
   
  Akademik Yaşam
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Kampüs
   
   
   
   
   
   
   
   
  Destek Hizmetler
   
   
   
   
   
   
   
  Mezun
   
 
 
 
 
Amaç
Etkinlikler
Dokümanlar
Mesleki Rehberlik
YGS ve LYS
SBS
Anne & Baba
Öğrenci No.
Şifre
 
Robotics Team
Yıldız Erkekler Basketbol Takımı
Küçük Erkekler Basketbol Takımı
Genç Erkekler Basketbol Takımı
 

Ajanda 2023
Tarih Konu(lar)
8.06. (0) Boş..
9.06. (0) Boş..
10.06 (0) Boş..
11.06 (0) Boş..
12.06 (0) Boş..
13.06 (0) Boş..
14.06 (0) Boş..