Eğitim Öğretim
Okullar Fen Lisesi Eğitim Öğretim
 
Özel Yavuz Fen Lisesi 2001 yılında, zeka düzeyleri ile fen ve matematik alanındaki yetenekleri üstün olan öğrencileri yüksek öğrenime hazırlamak ve bu alanda gereksinim duyulan üstün nitelikli bilim adamlarının yetişmesine kaynaklık etmek amacıyla açılmıştır.

Çağdaş eğitim ve öğretim kapsamında; Türkiye nin mevcut ve gelecekteki eğitim ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte bilim adamı yetiştiren, bilimsel çalışmaların yanı sıra sosyal ve kültürel alanda kendini iyi ifade eden, laik ve demokratik bireyler yetiştirmeyi vizyon olarak benimsemiştir.  Bu vizyonu gerçekleştirmek için değişen ülke ve dünya gerçeğini görebilen ve algılayabilen, bilgiye nasıl ulaşabileceğini bilen ve sorgulayarak kullanabilen, ekip çalışmasına yatkın, Atatürkçü bireyler yetiştirmeyi amaçlar.
  • Öğrencilere bilimsel düşünüş ve inceleme alışkanlığı kazandırmak, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile yeni buluşlara ilgi duyan öğrenciler için ortam ve koşullar hazırlamak amacıyla eğitim-öğretim çalışmaları yapılmaktadır
  • Eğitim dili Türkçe dir.
  • Okulumuzu kazanan öğrenciler en üst eğitim seviyesine getirilirler. Bireysel başarıdan ziyade toplu başarı esas hedefimizdir.

İngilizce dersleri öğrencilerin dil seviyelerine göre düzenlenmiş sınıflarda yapılır. 

Mezun vermeye başladığı 2004 yılından itibaren 2005 ve 2006 yıllarında ÖSS SAY-2 il 1.leri ve en yüksek okul ortalamalarını yakalamıştır.

 

 

  Yavuz Kurumsal
   
   
   
   
   
  Akademik Yaşam
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Kampüs
   
   
   
   
   
   
   
   
  Destek Hizmetler
   
   
   
   
   
   
   
  Mezun
   
 
 
 
 
Amaç
Etkinlikler
Dokümanlar
Mesleki Rehberlik
YGS ve LYS
SBS
Anne & Baba
Öğrenci No.
Şifre
 
Robotics Team
Yıldız Erkekler Basketbol Takımı
Küçük Erkekler Basketbol Takımı
Genç Erkekler Basketbol Takımı
 

Ajanda 2023
Tarih Konu(lar)
8.06. (0) Boş..
9.06. (0) Boş..
10.06 (0) Boş..
11.06 (0) Boş..
12.06 (0) Boş..
13.06 (0) Boş..
14.06 (0) Boş..